Dnes otvorené 08:00 - 19:00, pohotovosť po tel. dohovore do 24:00. Po polnoci len hospitalizované zvieratá.

+421903655644

Spoznajte team našich špecialistov

Jadro našej veterinárnej kliniky tvorí tím skúsených lekárov s mnohoročnými skúsenosťami zo Slovenska aj zahraničia.

MVDr. Martin Mitra, CertAVP, MRCVS

MVDr. Martin Mitra, CertAVP, MRCVS

Veterinárny lekár

MVDr. Martin Mitra je skúseným veterinárnym lekárom s viac než dvadsaťročnou praxou v oblasti veterinárneho lekárstva. V roku 2004 úspešne absolvoval Univerzitu veterinárskeho lekárstva v Košiciach. Po skončení štúdia získal cenné skúsenosti na prestížnych veterinárnych nemocniciach v Európe. V súčasnosti pôsobí už len na Slovensku, kde je jeho prioritou, aby prvotriedne služby v oblasti chirurgie dostali spoločenské zvieratká aj v našich končinách. 

Svoju profesionálnu kariéru začal na klinike malých zvierat v Českej republike, kde pôsobil v rokoch 2004 až 2006. Následne presunul svoje pôsobenie do UK a na viacerých pracoviskách, vrátane renomovanej veterinárnej nemocnice v Londýne, pracoval až do roku 2009. V roku 2015 až 2019 pôsobil v Londýne na viacerých klinikách Vets Now poskytujúcich pohotovostnú a akútnu medicínu.

Od roku 2010 až doteraz pôsobí v nemocnici Anima Vets v Žiline, ktorej je zároveň spolumajiteľom. Odborné konzultácie poskytuje raz do mesiaca od roku 2022 na veterinárnej klinike Cassovet v Košiciach. 

MVDr. Martin Mitra má špecializáciu v chirurgii mäkkých tkanív a ortopédii. V roku 2017 úspešne dokončil certifikát z chirurgie malých zvierat na Royal Veterinary College v Londýne. Okrem toho má bohaté skúsenosti z rôznych stáží v zahraničí, vrátane Queens Mother Hospital, Angus-Abercomby Referral, Sutton Orthopaedic Referral, Emergency Care Hospital Swindon a iné.