Dnes otvorené 08:00 - 19:00, pohotovosť po tel. dohovore do 24:00. Po polnoci len hospitalizované zvieratá.

+421903655644

Napriek chladnejšiemu počasiu je kliešťová sezóna v plnom prúde...

Napriek chladnejšiemu počasiu je kliešťová sezóna v plnom prúde...

Nezabudnite svojich domácich miláčikov chrániť proti kliešťom a kliešťovo prenosnými ochoreniami použitím vhodných antiparazitických prípravkov! Kliešte totiž prežívajú až do prvých mrazov.

Síce sa kliešte vyskytujú najviac v období od skorej jari do neskorej jesene, avšak riziko je aj v zimnom období. Možno vás to prekvapí, ale dokonca aj počas chladnejšieho obdobia vás môže čakať nemilé prekvapenie po návrate z prechádzky so svojím psíkom. 

Nezabúdajte, že kliešte patria k veľmi výkonným prenášačom baktérií, vírusov, či parazitov. Následná infekcia môže poškodiť zdravotný stav zvieratka. Aby ste predišli nepríjemným zápalom kože, či ochoreniam, ktoré tieto parazity prenášajú, radi by sme vám pripomenuli možnosti ochrany vašich zvieracích miláčikov proti nim, a to vo forme roztokov, obojkov či tabliet. 

https://www.primavet.sk/sk/clanky/detail/nezabudajte-na-spravnu-prevenciu-proti-kliestom

Správna prevencia je základ

Ako prevencia je dôležité predchádzať prisatiu kliešťa uvedenými prípravkami, ďalej je potrebné sa vyhýbať terénu, kde sa kliešte vyskytujú vo veľkom množstve. Psíky, ktoré prichádzajú stále do styku s kliešťami je dobré očkovať vakcínou proti psej borelióze. 

Radi vám poradíme a poskytneme bližšie informácie na tel.č.: 0903 655 644, prípadne osobne na recepcii, kde si môžete už rovno dané prípravky zakúpiť.