Dnes otvorené 08:00 - 19:00, pohotovosť po tel. dohovore do 24:00. Po polnoci len hospitalizované zvieratá.

+421903655644

Naša klinika urobila veľký krok vopred - Endoskopia

Naša klinika urobila veľký krok vopred - Endoskopia

Veľkou výhodou endoskopického vyšetrenia je minimálna traumatizácia tkanív a vizualizácia so zväčšením vnútorných orgánov bez potreby chirurgického zákroku.

Slúži nielen pri diagnostike ochorení, ale aj ako riešenie niektorých problémov ako je napríklad cudzí predmet v dutine nosnej. Gastroskopia sa vykonáva v miernej sedácii kedy je doktor schopný pomocou flexibilného videoskopu zavedeného cez dutinu ústnu skontrolovať celú sliznicu žalúdku, pažeráku a časť duodena. Dokáže odobrať zo sliznice vzorky, vybrať cudzí predmet, rozšíriť pažerák pomocou balónikovej dilatácie v mieste striktúry a mnoho ďalšieho. Na rovnakom princípe funguje aj kolonoskopia s malým rozdielom, že je prístup do hrubého čreva cez anus. Veľmi užitočná v diagnostike a terapii respiratórnych ochorení môže byť rhinoskopia a bronchoskopia. V sedácii sa pacientovi zavádza videoskop cez nosné dierky a doktor je schopný odstrániť cudzí predmet, odstrániť polyp, odobrať vzorky tkanív, odobrať bronchoalveolárnu laváž z dolných ciest dýchacích, zaviesť stent slúžiaci na rozšírenie trachei pri jej kolabovaní a mnohé ďalšie. 

Ďalšou zo stále žiadanejších metód je laparoskopia. Pri ktorej sa dajú vykonávať bežné zákroky v brušnej dutine ako je sterilizácia feny cez veľmi malé ranky. Výhodou je minimálna bolestivosť, menšie krvné straty a rýchla regenerácia po zákroku. Artroskopia je súčasťou ortopedických vyšetrení a terapie. Poskytuje dôležité informácie o stave chrupaviek a ďalších súčastí kĺbov bez nutnosti veľkej rany na kĺbnom púzdre, čo samozrejme urýchluje hojenie po zákroku a zvyšuje streilitu prístupu do kĺbu.

Sme veľmi radi, že vďaka modernému vybaveniu sme schopní vašim zvieratám poskytnúť tú najlepšiu starostlivosť akú vieme.