Dnes otvorené 08:00 - 19:00, pohotovosť po tel. dohovore do 24:00. Po polnoci len hospitalizované zvieratá.

+421903655644

Kompexné vyšetrenie aj pre tých najmenších pacientov

Kompexné vyšetrenie aj pre tých najmenších pacientov

Na klinike ponúkame aj komplexné vyšetrenia pre tých najmenších pacientov, akými sú králiky, morčatá, ježkovia, škrečky, myši a potkany.

Keď nás navštívite s Vaším drobcom, bude Vám ponúknuté klinické vyšetrenie, ktoré zahŕňa celkovú kontrolu zdravotného stavu, srsti, pazúrikov, brušnej dutiny, očí a určenie pohlavia. Pomocou otoskopu skontrolujeme ústnu dutinu a rast zubov. Zuby u králikov a hlodavcov rastú celý život a niekedy sa stane, že niektorý zub rastie viac ako by mal a následne zraňuje ďasno pacienta. V tomto prípade hrozí odmietanie potravy a s tým spojené komplikácie zdravotného stavu. Vďaka pravidelným návštevám však vieme zasiahnuť včas. Zuby na našej klinike nestriháme ale brúsime, nakoľko pri strihaní hrozí zlomenie a následné odumretie zubu.

Ponúkame preventívnu vakcináciu králikov. Vďaka vakcínam im poskytnete ochranu proti najzákernejším chorobám, ktoré sa, okrem iného, prenášajú aj krv sajúcim hmyzom ako sú komáre. Jedná sa o vírusové ochorenia myxomatózu, mor králikov typu 1 a typu 2. Aj v dnešnej dobe nie je dané choroby možné liečiť, preto sa musíme plne zamerať na ich prevenciu.

Okrem diagnostiky a prevencie sa venujeme aj chirurgií. Sterilizácie a kastrácie pacientov odporúčame nie len z chovateľských dôvodov (agresivita, značkovanie), ale aj kvôli ich zdravotným benefitom - prevencie nádorov maternice, cýst na vaječníkoch, rakoviny semenníkov. Každý zákrok prebieha v inhalačnej anestézii, nakoľko je pre pacienta najšetrnejšia a menej riziková. Počas operácie je zvieratko napojené na monitoring životných funkcií, cez kanylu sú mu podávané infúzie priamo do žily. Telesnú teplotu udržujeme vďaka špeciálnym výhrevným podložkám a po zákroku zostáva pacient ešte pár hodín na pozorovaní. Vďaka týmto opatreniam pracujeme na znižovaní rizika spojeného s anestéziou. Po operácii je pod prísnym dohľadom a domov je prepúšťaný iba plne prebratý z narkózy. Na následnej kontrole si pozrieme ranu, či sa všetko hojí ako má a nenastali žiadne komplikácie.

Už sa na Vás a Vášho mini pacienta tešíme. Volajte na tel.č. 0903 655 644, kde Vám na recepcií vyberú konkrétny termín konzultácie, aby ste sa vyhli zdĺhavému čakaniu v čakárni.