Dnes otvorené 08:00 - 19:00, pohotovosť po tel. dohovore do 24:00. Po polnoci len hospitalizované zvieratá.

+421903655644

Intraorálny RTG priamo na našej klinike

Intraorálny RTG priamo na našej klinike

Ochorenia chrupu patria k najfrekventovanejším ochoreniam psov, mačiek ale aj drobných cicavcov. Najčastejšie sa stretávame so zápalom ďasien a paradentózou pri rozvinutom zubnom kameni.

Ďalej sú to traumy v podobe zlomených koruniek zubov, onkologické ochorenia v dutine ústnej, odontoklastické resorptívne lézie u mačiek a prerastanie koruniek u hlodavcov s maloklúziou. Našim pacientom poskytujeme preventívne dentálne ošetrenie, pri ktorom odstraňujeme zubný kameň moderným ultrazvukovým prístrojom, ale takisto sa venujeme aj poradenstvu, diagnostike a liečbe ochorení parodontu. V tejto súvislosti vykonávame aj rozsiahle extrakčné procedúry. Pred každým stomatologickým ošetrením je nevyhnutné absolvovať konzultáciu na ktorej sa dohodne plán liečby a vyhotoví sa kompletné predoperačné vyšetrenie krvi. Všetky stomatologické zákroky vykonávame v šetrnej inhalačnej narkóze. Zlatým štandardom pri každej extrakcii sú RTG snímky ústnej dutiny, zhotovované pred aj po zákroku. Používame intraorálny RTG s pomocou ktorého odhalíme aj tu najmenšiu patológiu alveolárnej kosti a zubného tkaniva aj napriek tomu, že korunky vyzerajú byť intaktné (nepoškodené). Kvalitné prístrojové vybavenie je dôležité, pretože skracuje dobu ošetrenia, a tým aj dobu anestézie. Disponujeme kompletným nástrojovým vybavením, stomatologickou jednotkou iM3 ktorej súčasťou je pneumatická turbínka s plynule regulovateľnou intenzitou otáčok, strečka s prúdom vzduchu a vody. Komponenty zubnej jednotky umožňujú aj rýchle a presné leštenie, brúsenie, vŕtanie zubov a frézovanie kostí.

Neváhajte sa objednať u MVDr. Striežencovej, ktorá sa špecializuje na stomatologickú diagnostiku a maxilofaciálnu chirurgiu. Viac sa dozviete TU: https://www.primavet.sk/sk/o-nas/nas-team/detail/mvdr-katarina-striezencova