Dnes otvorené 09:00 - 14:00, pohotovosť po tel. dohovore do 24:00. Po polnoci len hospitalizované zvieratá.

+421903655644

Drobné cicavce na našej klinike

Drobné cicavce na našej klinike

Na klinike ponúkame aj komplexné vyšetrenia pre tých najmenších pacientov, akými sú králiky, morčatá, ježkovia, škrečky, myši a potkany.

Keď nás navštívite s Vaším drobcom, bude Vám ponúknuté klinické vyšetrenie, ktoré zahŕňa celkovú kontrolu zdravotného stavu, srsti, pazúrikov, brušnej dutiny, očí a určenie pohlavia. Pomocou otoskopu skontrolujeme ústnu dutinu a rast zubov. Zuby u králikov a hlodavcov rastú celý život a niekedy sa stane, že niektorý zub rastie viac ako by mal a následne zraňuje ďasno pacienta. V tomto prípade hrozí odmietanie potravy a s tým spojené komplikácie zdravotného stavu. Vďaka pravidelným návštevám však vieme zasiahnuť včas. Zuby na našej klinike nestriháme ale brúsime, nakoľko pri strihaní hrozí zlomenie a následné odumretie zubu.

Ponúkame preventívnu vakcináciu králikov. Vďaka vakcínam im poskytnete ochranu proti najzákernejším chorobám, ktoré sa, okrem iného, prenášajú aj krv sajúcim hmyzom ako sú komáre. Jedná sa o vírusové ochorenia myxomatózu, mor králikov typu 1 a typu 2. Aj v dnešnej dobe nie je dané choroby možné liečiť, preto sa musíme plne zamerať na ich prevenciu.

Okrem diagnostiky a prevencie sa venujeme aj chirurgií. Sterilizácie a kastrácie pacientov odporúčame nie len z chovateľských dôvodov (agresivita, značkovanie), ale aj kvôli ich zdravotným benefitom - prevencie nádorov maternice, cýst na vaječníkoch, rakoviny semenníkov. Každý zákrok prebieha v inhalačnej anestézii, nakoľko je pre pacienta najšetrnejšia a menej riziková. Počas operácie je zvieratko napojené na monitoring životných funkcií, cez kanylu sú mu podávané infúzie priamo do žily. Telesnú teplotu udržujeme vďaka špeciálnym výhrevným podložkám a po zákroku zostáva pacient ešte pár hodín na pozorovaní. Vďaka týmto opatreniam pracujeme na znižovaní rizika spojeného s anestéziou. Po operácii je pod prísnym dohľadom a domov je prepúšťaný iba plne prebratý z narkózy. Na následnej kontrole si pozrieme ranu, či sa všetko hojí ako má a nenastali žiadne komplikácie.

Už sa na Vás a Vášho mini pacienta tešíme. Volajte na tel.č. 0903 655 644, kde Vám na recepcií vyberú konkrétny termín konzultácie, aby ste sa vyhli zdĺhavému čakaniu v čakárni.